1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Bieżące

28.09.2010

Basia i Haiti

Wydawnictwo Egmont Polska oraz Fundacja Polska-Haiti rozpoczynają projekt, którego celem jest wydanie nowego tytułu w serii książkowej Basia przeznaczonej dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat.

Wydanie Basi i Haiti jest częścią projektu Fundacji Polska-Haiti mającego na celu przypomnienie polskiej publiczności tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti ze stycznia 2010 i zebranie środków na wsparcie projektów edukacyjnych w tym kraju.

 Jednocześnie dla wydawnictwa Egmont Polska kolejny tom Basi jest okazją do poruszenia takich wątków jak: różnice rasowe, tragiczne wydarzenia na świecie, oraz naprowadzenie na refleksję umożliwiającą oswojenie informacji o cierpieniu innych ludzi i podjęcie tematu poszukiwania możliwości reakcji na to cierpienie. 

Projekt stawia sobie za cel wyrabianie w dzieciach postaw tolerancji, sprzeciwu wobec rasizmu i innych dyskryminacji, a także promuje podejmowanie działań i czynne współczucie dla pokrzywdzonych przez los, historię lub realia polityczno-społeczne i to niezależnie od strefy geograficznej. Książka będzie służyła ugruntowaniu wizji nas samych jako części światowej wspólnoty ludzkiej. Książka będzie również przypomnieniem opinii publicznej, że problemy osób pokrzywdzonych w czasie  trzęsienia ziemi na Haiti w styczniu 2010 roku nie zostały wciąż rozwiązane. Dla dzieci (jak i dla dorosłych) poruszający stanie się zapewne fakt, że setki tysięcy ludzi, którzy w czasie kataklizmu stracili dach nad głową wciąż mieszka w namiotach, dzieci uczą się w hangarach lub pod gołym niebem. Inicjatywa będzie służyła informowaniu o nie malejącej potrzebie wsparcia społeczeństwa haitańskiego.  Ewentualne środki uzyskane z dystrybucji nagrania książki zostaną przeznaczone na realizacją celów edukacyjnych na Haiti.

W szczególności książka ma mieć charakter terapeutyczny. Basia i Hait pozwoli rodzicom zmierzyć się z próbą podjęcia wciąż aktualnych tematów kataklizmów naturalnych, konfliktów czy nieszczęść indywidualnych. Śledzenie losów Basi pozwoli zastanowić się nad tym czy my wraz z dziećmi możemy zmienić pewne aspekty trudnej otaczającej nas rzeczywistości. Podjęta zostanie próba zidentyfikowania tych działań i wzbudzenia w sobie trudnej sztuki empatii dla problemów ludzi odmiennych i odległych.