1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Retrospekcje

1.03.2011

Haiti szykuje się do pory deszczowej

Z nadejściem maja na Haiti rozpocznie się pora deszczowa. Ulewy są potężnym zagrożeniem dla Haitańczyków, którzy od stycznia mieszkają w prowizorycznych miasteczkach namiotowych.

Pora deszczowa na Haiti zaczyna się w maju i trwa do lipca. Poprzedza sezon huraganów, który kończy się dopiero w październiku. Ponieważ Haiti należy do krajów o najniższym poziomie zalesienia na świecie, silne deszcze wywołują osunięcia ziemi i lawiny błota, które zagrażają prowizorycznym miasteczkom namiotowym. Przygotowanie mieszkańców na ulewy i wichury, zapewnienie im nawet tymczasowego, bezpiecznego schronienia, jest priorytetem.

Do tej pory Czerwony Krzyż i współpracujące z nim organizacje przekazały 1,2 mln Haitańczyków namioty lub wodoodporne folie. Skupił się przede wszystkim na płachtach zamiast gotowych namiotach, bo w obozowiskach często brakuje miejsca do ich rozbicia. Zresztą większość rozdanych na Haiti namiotów już przecieka i potrzeba plastikowych folii do ich uszczelniania.

Habitat for Humanity przygotowała 13 000 zestawów ratunkowych. Każdy zawiera wodoodporny namiot oraz narzędzia niezbędne do budowy i naprawy tymczasowych mieszkań. Zapowiada, że kolejnym celem jest dostarczenie na Haiti składanych domków, zrobionych z drewna, wodoodpornego płótna i metalu.

Widać postępy w pracach infrastrukturalnych.  W Port-au-Prince oczyszczono pięć kilometrów kanałów, dzięki czemu zmniejszyło się ryzyko powodzi w okręgach Cite Soleil, Delmas i Petionville. W samej stolicy zarejestrowanych jest 875 tymczasowych obozów, a większość z nich znajduje się przy kanałach, które w czasie gwałtownych deszczy zalewają namioty. - To pierwsza operacja oczyszczania kanałów prowadzona na tak dużą skalę, od czasu, gdy zostały wykopane, czyli od 15 lat – mówi Matt Huber, dowódca operacyjny Międzynarodowej Organizacji do Spraw Migracji (IOM).

Autor: Karolina Romankiewicz / www.reliefweb.ing