1 2 3 4 5

1% podatku KRS 0000349426 Bez wahania przekażcie 1% Waszego podatku dla polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Jacmel.

7 rocznica trzęsienia ziemi na Haiti 12 stycznia 2017 roku mija siódma smutna rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Wówczas zginęło wielu niewinnych ludzi.

Creamy dzieciom :) Firma Creamy Creative Cosmetics postanowiła wesprzeć dzieci ze szkoły Jana Pawła II w Jacmel.

Nagroda uznania za wybitny projekt infrastruktury publicznej Nasi architekci: Marta Niedbalec i Maciej Siuda odebrali nagrodę dla całego zespołu BALON (Medellin w Kolumbia) zostali oni wyróżnieni nagrodą Holocim Awards 2014 za projekt szkoły na Haiti!

Przekaż 1% podatku KRS 0000349426 Poznaj twarze naszych dzieci! Przyszli uczniowie szkoły Jana Pawła II w Jacmel tymczasem bawią się w prowizorycznej szkole.


zamknij

Wyniki wyszukiwania


Retrospekcje

1.03.2011

Wizyta studyjna na Haiti

Zofia Pinchinat-Witucka i Giustina Magistretti z Fundacji Polska-Haiti oraz Marta Titaniec z Caritas Polska ruszają na Haiti z pierwszą wizytą studyjną. Mają spotkać się z przedstawicielami haitańskich władz, organizacji międzynarodowych, a przede wszystkim z pracownikami szkół i organizacji lokalnych. – Jedziemy z całą listą pytań: ile kosztuje metr kwadratowy ziemi, litr wody, pensja nauczyciela.

 Rząd haitański stawia edukacje na szczycie listy priorytetów przy odbudowie kraju. Długoterminowym celem jest stworzenie systemu bezpłatnej i powszechnej edukacji na poziomie podstawowym. W najbliższych miesiącach mają zacząć działać szkoły w trzech najbardziej poszkodowanych przez trzęsienie ziemi prowincjach, a dla dzieci, których rodziny uciekły z najbardziej zniszczonych okolic Port-au-Prince, Jacmel i Leogane, mają znaleźć się miejsca w nowych szkołach. Rząd zadeklarował, że uczniowie zostaną zwolnieni z czesnego (przed trzęsieniem ziemi wszystkie działające na Haiti szkoły – zarówno prywatne jak i publiczne – były płatne, a wiele dzieci nie uczyło się dlatego, że np. ich rodziców nie było stać na kupienie im mundurka). W ciągu półtora roku władze zamierzają zainwestować w edukację ok. 470 mln dol., w tym 150 mln dol. ze środków budżetowych.